Jump to content

Fatih Erkoç

Play
29 min / Published

NTV Radyo'nun Bizim Cazcılar programına konuk olan Fatih Erkoç, kendisi hakkında bilinmeyenleri anlattı. Cazcılar için “Burnu büyük, kasıntı görülebilir, öyle de olsa haklarıdır” diyen Erkoç, şu iddiada bulundu: "Caza biraz ilgi duysa, öğrense insanlar, daha gelişmiş bir ülke olacağımıza kesin gözüyle bakıyorum.”

O, Türkiye’de caz müziğini tanıtan, yaygınlaştıran en önemli isimlerden biri. Ama bu yetmez onu tanımlamaya. O bir multi-enstrümantalist; piyano, keman, trombon, flüt, gitar, saksofon, kontrbas, ud ve daha pekçok enstrüman çalıyor. Ve dünya çapında en iyi seslerden biri. Tek başına bir orkestra, tam anlamıyla bir sanatçı. Birikimini paylaşmak için bir de Sanat Akademisi kurdu. Müzik başta olmak üzere plastik sanatlar ve drama konusunda, her yaşta, hem akademik hem hobi olarak eğitim veriyor. Ama öncelikle “iyi kalpli insanlar yetiştirmek istediğini” söylüyor bu akademide.

BİZİM CAZCILAR Türkiye'nin geçmişten bugüne caz sanatçılarını tanıtıyor. Albümleri ve konserleriyle programlarımıza birçok kez konuk olan sanatçılar, bu kez çocukluktan bugüne caz yolculuklarını, kendilerini anlatıyorlar. Caz müzikle nasıl tanıştıklarını, nasıl ilerlediklerini, kimlerden etkilendiklerini anlatırken, en sevdikleri caz parçalarını da NTVRADYO dinleyicileriyle paylaşıyorlar.

NTVRadyo editörü İrem Gökbudak, yaşayan caz sanatçılarıyla konuşuyor, kaybettiğimiz caz sanatçılarını ise onları en iyi tanıyanlara anlattırıyor.

Bizim Cazcılar
A podcast by NTVRadyo
Geçmişten bugüne Türk cazcıların hikayeleri
×

Important Information

By using this website, you accept the use of cookies in accordance with our Privacy Policy.