Jump to content

Na čo je "zbroják" a ako ho získať

Ing. Ľudovít Miklánek vás prevedie celým procesom nadobudnutia zbrojného preukazu a pridá množstvo ďalších zaujímavých informácií pre každého strelca aj nestrelca.

Play

Ing. Ľudovít Miklánek je predsedom predstavenstva jednej z partnerských organizácií, ktoré sa spolupodieľajú na tvorbe tohto podcastu – združenia Legis Telum. Človek, pre ktorého sú zbrane vášňou, poslaním, koníčkom. Vyštudoval konštrukciu zbraní a streliva so štátnou skúškou a ako sám o sebe s nadsázkou tvrdí: "svoje zbrane viackrát rozobral ako z nich vystrelil".

A práve s ním sa náš moderátor Lukáš "Luki" Turiak pozhováral na tému, ktorá sa dotýka každého jedného strelca. Tento diel je venovaný predovšetkým tým, ktorí majú v úmysle v najbližšej dobe získať doklad, ktorý ich oprávňuje k legálnej držbe zbraní, čiže zbrojný preukaz.

Čiže pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o vzniku, histórii a zmysle tohto oprávnenia, ktoré musí získať každý legálny držiteľ zbrane, ako aj o spôsobe jeho nadobudnutia a náležitostiach, ktoré treba na to splniť, vypočujte si tento vynikajúci diel. Prinesie vám odpovede na mnohé z otázok, ktoré vás napadnú, keď sa myšlienkou nadobudnutia zbrojného preukazu začnete zaoberať.

No odporúčame ho aj dlhoročným držiteľom „zbrojákov“, pretože tam nájdu aj informácie, ktoré doposiaľ „nezachytili“, napríklad o jeho vzniku a histórii. Každopádne jeho vypočutím podporíte projekt, ktorý si vzal za úlohu budovanie pozitívneho obrazu a propagácie takej zaujímavej aktivity, akou streľba a strelectvo bezpochyby je.

Strelecký podcast je autorským projektom Slovenského zväzu vojakov v zálohe a športovo-branných aktivít – najväčšej športovo-brannej záujmovej organizácie na Slovensku, pripravovaným v spolupráci so Slovenským streleckým zväzom a združením Legis Telum.

Viac info na www.zalozaci.sk.

  • zbrojny preukaz
  • zakon o zbraniach a strelive
  • ludovit miklanek
  • legis telum
  • ssz
  • slovensky strelecky zvaz
  • szvvz
  • zalozaci
  • vojaci v zalohe
The show team
Luki Turiak
Luki Turiak
Speaker
Episode ratings
Average rating: 5.0 / 5 (1 rating)
Please log in or sign-up to rate this episode.
Strelecký podcast
Strelecký portál o športovej a hobby streľbe, ale aj len tak o živote a o všetkom čo s tým súvisí.
Episode comments

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
What do you think about this episode? Leave a comment!

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×

Important Information

By using this website, you accept the use of cookies in accordance with our Privacy Policy.