Jump to content

Önder Focan

Play
28 min / Published

NTVRadyo'nun Bizim Cazcılar programının bu bölümünde usta caz müzisyeni Önder Focan vardı.

Önder Focan'a göre; Cazcı mütevazı olacak, çalarken gruptaki diğer müzisyenleri dinlemeyi bilecek ve başka cazcıları da dinleyecek. Çünkü cazı her dinlediğinizde bir gizem çözülür...

Müziğe mandolinle başlamış Önder Focan. Sonra gitar ve caz. Liselerarası müzik yarışmasında arkadaşlarıyla caz çalmış, "doğaçlama" diye diskalifiye edilmişler. Bugün biraz tambur, biraz piyano da çaldığını söylerken, "Ama çalıyorum demek ayıp olur" diyor. Türk Sanat Müziği'ni çok seviyor, profesyonel olarak da çalıyor. Rock'a karışmış caz seviyor.

BİZİM CAZCILAR Türkiye'nin geçmişten bugüne caz sanatçılarını tanıtıyor. Albümleri ve konserleriyle programlarımıza birçok kez konuk olan sanatçılar, bu kez çocukluktan bugüne caz yolculuklarını, kendilerini anlatıyorlar. Caz müzikle nasıl tanıştıklarını, nasıl ilerlediklerini, kimlerden etkilendiklerini anlatırken, en sevdikleri caz parçalarını da NTVRADYO dinleyicileriyle paylaşıyorlar.

NTVRadyo editörü İrem Gökbudak, yaşayan caz sanatçılarıyla konuşuyor, kaybettiğimiz caz sanatçılarını ise onları en iyi tanıyanlara anlattırıyor.

onder focan.jpg

Bizim Cazcılar
A podcast by NTVRadyo
Geçmişten bugüne Türk cazcıların hikayeleri
×

Important Information

By using this website, you accept the use of cookies in accordance with our Privacy Policy.