Jump to content

Simgesel yaşamın keşfi

Judith Liberman'dan Büyüklere Masallar

Play
28 min / Published

Masalcılar bazen bilmece ile başlarlar hikayeye; bilmecelerden, evimizin önündeki ağaçtan, yeni doğmuş çocuklardan, kurtlarla koşan kadınlardan, sandığa benzer kafamızdan, ihtiyacımız olan örüntülerle; simgelerle kafamızı havalandırıyoruz.

Judith Liberman bu bölümde yoga eğitmeni, refleksoloji ve numeroloji uzmanı, masalcı Muzaffer Elif Öney ile simgesel yaşamın keşfi üzerine sohbet ediyor. İyi dinlemeler.

 

  • masal
  • masalbuya
  • judithliberman
  • büyüklere masallar
  • masallarıngücü
  • filtresizoyunlar
Show notes

Judith Liberman, Fransa’da masallarla büyüdü, “anlatma sanatı” eğitimi aldı. Paris ve New York’tan sonra Türkiye’de küçüklere ve büyüklere masallar anlatıyor, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, UNESCO, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla “masal” üzerine projeler yürütüyor.

NTVRadyo’daki "Masal Bu Ya" programına 2015 yılında başladı. Anadolu’dan ve dünyanın dört bir yanından farklı versiyonlarına, mesajlarına dikkat çekerek büyüklere masal anlatıyor, ayrıca konuklarıyla ilham üzerine, masalların gücü üzerine konuşuyor. Bazen gündemdeki konular da Masal Bu Ya'nın gündemine giriyor.

Judith Liberman büyükler için “Masal Terapi” ve “Masallarla Yola Çık” kitaplarından sonra, çocuklar için ilk masal kitabını da kızı Mira’ya birinci yaş günü hediyesi olarak yazdı: Önce hayal.

Son kitabı ise: Bir Masal İyi Gelir

Masal Bu Ya
A podcast by NTVRadyo
Judith Liberman’dan büyüklere masallar
×

Important Information

By using this website, you accept the use of cookies in accordance with our Privacy Policy.