Jump to content

Slovenskí konštruktéri a zbrojári: Jaroslav Kuracina

Jaroslav Kuracina je výraznou osobnosťou, ktorá okrem svojich nesporných konštruktérskych kvalít, často vzbudzuje rozruch v slovenských médiách.

Play

Na Slovensku nájdeme veľa šikovných a výnimočných ľudí, no presadiť sa, v našom nie príliš kultúrnom a vcelku dosť korupčnom podnikateľskom prostredí, sa podarí spravidla iba tým zdravo drzým, zanovitým a dostatočne odolným. Jedným z takýchto ľudí je aj slovenský zbrojár a zbraňový konštruktér Jaroslav Kuracina.

Milovaný, nenávidený, obdivovaný, aj kritizovaný. Taký je človek, ktorý svojimi vyjadreniami na kontroverzné spoločenské témy dokáže častokrát vzbudiť aj rozruch v slovenských médiách. Nesporne je však mimoriadne talentovaným a úspešným špičkový zbraňovým konštruktérom, nakoľko sa presadil v oblasti, ktorá určite nie je prechádzkou ružovým sadom a v ktorej dominujú predovšetkým veľké svetové zbrojárske firmy.

Jeho zbrane zn. GrandPower už pozná celý svet. So svojou karabínou pištoľového kalibru 9mm (PCC) Stribog SP9 sa dostal, spolu s ďalšími piatimi finalistami, do užšieho výberu „subkompaktného zbraňového systému“ pre americké pozemné sily. V ňom sa úspešne presadil, čo rezultovalo do významného zvýšenia produkcie jeho firmy a v súčasnosti dodáva mesačne vyše tritisíc kusov tejto výbornej karabíny na americký trh.

Jaro Kuracina je prvou z osobností z novej série podcastov Slovenskí konštruktéri a zbrojári, ktorú vám v tejto epizóde Streleckého podcastu predstaví náš moderátor, Lukáš "Luki" Turiak.

Strelecký podcast je autorským projektom Slovenského zväzu vojakov v zálohe a športovo-branných aktivít – najväčšej športovo-brannej záujmovej organizácie na Slovensku, pripravovaným v spolupráci so Slovenským streleckým zväzom a združením Legis Telum.

Viac info na www.zalozaci.sk.

  • jaroslav kuracina
  • zbrojar
  • zbranovy konstrukter
The show team
Luki Turiak
Luki Turiak
Speaker
Episode ratings
Average rating: 5.0 / 5 (2 ratings)
Please log in or sign-up to rate this episode.
This episode is part of the Slovenský zbrojári a konštruktéri series
Slovenských zbrojárov a zbraňových konštruktérov, ktorí by sa významnejšie presadili doma, či vo svete, nie je veľa. Ale stoja za to, aby sme vám ich predstavili.
Strelecký podcast
Strelecký portál o športovej a hobby streľbe, ale aj len tak o živote a o všetkom čo s tým súvisí.
Episode comments

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
What do you think about this episode? Leave a comment!

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×

Important Information

By using this website, you accept the use of cookies in accordance with our Privacy Policy.