Jump to content

Štátna podpora streleckej prípravy v Česku

Legálny držitelia zbraní sú zaujímavou komunitou, ktorá je zo zákona pomerne dobre monitorovaná, preverená a hlavne evidovaná. Vedel by štát v prípade potreby túto skupinu občanov zmysluplne využiť?

Play

Odpoveď na túto otázku by sme mohli nájsť na druhej strane rieky Moravy. V Česku prebiehal zaujímavý legislatívny proces, ktorý vyvrcholil prijatím zákona implementujúceho legálnych držiteľov zbraní do branno-bezpečnostnej politiky štátu. Presnejšie povedané zákona číslo 14/2021 "o nakladaní so zbraňami v niektorých prípadoch ovplyvňujúcich vnútorný poriadok alebo bezpečnosť Českej republiky".

Je to zaujímavý a z hľadiska Slovenskej republiky aj pomerne inšpiratívny zákon, ktorý na jednej strane stanovuje zákaz ozbrojených skupín a na strane druhej definuje spomínanie opatrenia, ktoré môže stanoviť vláda Českej republiky vo vzťahu k podmienkam nakladania so zbraňami v prípadoch ovplyvňujúci vnútornú bezpečnosť a poriadok.

O tomto zákone, jeho zaujímavostiach, benefitoch, či o možnostiach a spôsoboch jeho aplikácie v podmienkach Slovenskej republiky sa náš moderátor Lukáš "Luki" Turiak porozprával s hosťom novej epizódy Armádneho podcastu, pánom Davidom Karáskom, analytikom a členom predstavenstva združenia LEX.

Armádny podcast je autorským projektom Slovenského zväzu vojakov v zálohe a športovo-branných aktivít – najväčšej športovo-brannej záujmovej organizácie na Slovensku, pripravovaným v spolupráci so združením Legis Telum a za finančnej podpory Ministerstva obrany Slovenskej republiky.

Viac info na www.zalozaci.sk.

  • zakaz ozbrojenych skupin
  • ozbrojene skupiny
  • zakon č. 14/2021
  • vnutorny poriadok
  • bezpecnost statu
  • ceska republika
  • david karasek
  • lex
  • legis telum
The show team
Luki Turiak
Luki Turiak
Speaker
Episode ratings
Average rating: 5.0 / 5 (1 rating)
Please log in or sign-up to rate this episode.
Armádny podcast
Informácie a novinky z oblasti obrany štátu, záujmovej streľby, či iných branno-športových aktivít, vojenskej histórie, zbrojárskeho priemyslu a vojenskej techniky.
Episode comments

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
What do you think about this episode? Leave a comment!

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×

Important Information

By using this website, you accept the use of cookies in accordance with our Privacy Policy.