Jump to content

TEKNO N - 09 Şubat 2021

Can Birsay'dan her gün NTVRadyo'da

Play
4 min / Published

Teknoloji dünyasında günün haberlerini Doğuş Yayın Grubu Dijital Medya Direktörü ve PuhuTV direktörü Can Birsay’dan dinleyin;

Elon Musk'ın Tesla açıklamasıyla kripto paralarda rekor ilerleme gözlendi. Bitcoin bu açıklamayla birlikte %17’nin üzerinden yükselirken birim fiyatı gün içinde 44 bin doları aşarak rekor tazeledi.

Clubhouse 1 yıldan kısa sürede 2 milyon kullanıcıyı aşarak Çin’de de ciddi bir kullanıcı sayısına ulaşırken piyasa değeri de 1 milyar doları aşmıştı ancak Çin'de, Clubhouse'a erişim engellendi.

Daha önce Amerikalı çip üreticisi Integrated’ı 6.7 milyar dolara ve Intersil’i 3.2 milyar dolara bünyesine katan Japon çip üreticisi Renesas, yarı iletken çip üreticisi Dialog’u 5.9 milyar dolar bedelle satın almak için anlaşmaya vardı.

Günlük 50 milyon aktif kullanıcıya sahip ve son çeyrekte reklam gelirlerini bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 90 artıran Reddit, dönemde finansal piyasalara karşı organize olan grupları ve hisse senetlerinde yaşanan yükseliş ve düşüşlerin merkezinde yer aldı.

Amerika Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), 2020 yılı kasım ayında SpaceX’e ait Falcon 9 roketi ile uzaya gönderdiği astronotların 'ABD topraklarından uzaya gidip en uzun kalma' rekoru kırdığını belirtti.

Tekno-N
About Tekno-N
A podcast by NTVRadyo
Can Birsay ile teknolojide güncel gelişmeler
×

Important Information

By using this website, you accept the use of cookies in accordance with our Privacy Policy.