Jump to content

Ufuk Beydemir

Ufuk Beydemir: Rock'ta da savaş var (Bizim Rock’çılar)

Play
32 min / Published

İrem Gökbudak’ın hazırlayıp sunduğu NTV Radyo’nun Bizim Rock’çılar programında bu hafta Ufuk Beydemir vardı. Ufuk Beydemir müzik yolculuğunu, bilinmeyenlerini Bizim Rock’çılarda anlattı. Beydemir, "Bugüne kadar “neden rock?” diye hiç sorgulamadım... Çünkü doğuştan rock gibi... Galiba ondaki protest tavır beni kendine çeken. Biraz asi de biriyim. Bir şeylere karşı hep savaştım. Rock'ta da bu var. Bağımsız bir şekilde sadece hissettiğin şeyleri nasıl istiyorsan öyle dışa vuruyorsun. Bu benim için çok çekici bir şey" ifadelerini kullandı.

Ufuk Beydemir, 15 yaşında kız arkadaşını etkilemek için sahneye çıktı. Haluk Levent’in “Anlasana” şarkısını söyledi. O performansı ile rezil olacağını, arkadaşlarını eğlendireceğini sanıyordu. Öyle olmadı. Alkışlandı! Masasına gelip tebrik edildi. O güne kadar kendine bile şarkı söylemediğini söylenen Ufuk Beydemir, işte o gün müzisyen olmaya karar verdi. Farklı vokal tekniği, Cem Karaca hayranlığı, yazdığı şarkıların hikayeleri ve daha fazlası...

Programda, “Ay Tenli Kadın”, “TA-DA”, “Sevda Gibi”, “Öyle Meşke Düştüm”, “Yüreğimdesin” ve Rubato grubuyla birlikte söylediği bir Âşık Beyhani parçası olan “Yolumuz Gurbete Düştü” parçalarını çaldık.

Bizim Rock’çılar
A podcast by NTVRadyo
Geçmişten bugüne Türk Rock'çıların hikayeleri
×

Important Information

By using this website, you accept the use of cookies in accordance with our Privacy Policy.