Jump to content

Vazgeçmek hafifletir!

Konuk: Psikiyatrist İlker Küçükparlak

Play
23 min / Published

Karantina döneminde evde kalmak, "ev hapsi"ne dönüşüyor mu? Ruh halimiz nasıl? Tatile gidememek, belirsizlik nasıl etkiliyor? Peki ne yapabiliriz?Judith Liberman #Covid19 nedeniyle evden yayına devam ediyor ve bugün bu soruları Pskiyatrist İlker Küçükparlak'a soruyor. Küçükparlak genel durumun belirsiz olduğu günlerde, kendi hayatımızdaki belirsizlikleri ortadan kaldırabileceğimizi söylüyor, yol gösteriyor. İyi dinlemeler

Show notes

Judith Liberman, Fransa’da masallarla büyüdü, “anlatma sanatı” eğitimi aldı. Paris ve New York’tan sonra Türkiye’de küçüklere ve büyüklere masallar anlatıyor, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, UNESCO, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla “masal” üzerine projeler yürütüyor.

NTVRadyo’daki "Masal Bu Ya" programına 2015 yılında başladı. Anadolu’dan ve dünyanın dört bir yanından farklı versiyonlarına, mesajlarına dikkat çekerek büyüklere masal anlatıyor, ayrıca konuklarıyla ilham üzerine, masalların gücü üzerine konuşuyor. Bazen gündemdeki konular da Masal Bu Ya'nın gündemine giriyor.

Judith Liberman büyükler için “Masal Terapi” ve “Masallarla Yola Çık” kitaplarından sonra, çocuklar için ilk masal kitabını da kızı Mira’ya birinci yaş günü hediyesi olarak yazdı: Önce hayal.

Masal Bu Ya
A podcast by NTVRadyo
Judith Liberman’dan büyüklere masallar
×

Important Information

By using this website, you accept the use of cookies in accordance with our Privacy Policy.