Jump to content
Sevin Okyay'la polisiye roman

Sevin Okyay'la polisiye roman

NTVRadyo'da polisiye roman tutkunları için

Kedi seven dedektiflerden Patricia Highsmith’e, Agatha Christie’ye, Cingöz Recai'den Sherlock Holmes'e...

Sevin Okyay’ın hazırlayıp sunduğu Cinayet Masası, sadece “Katil kim?” sorusu üzerine odaklanan polisiye romanları değil, casusluk romanları, tarihsel ve dinsel gerilimler, fantezi, korku ve gerilimi de içine alıyor. NTVRadyo klasiği olan Cinayet Masası 15 yıldır yayınlanıyor ve NTVRadyo arşivi bu nedenle önemli bir polisiye roman arşivi niteliği taşıyor.

Sevin Okyay programda her hafta bir polisiye roman tanıtıyor, ya da bir polisiye yazarı bütün kitapları ve özellikleriyle ele alıyor. Ve her kitaptan bir bölüm okutuyor. Bazen de polisiye türünün çeşitli bölümlerine ilişkin örnekler sunuyor; kadın dedektifler, caz seven polisler, kentler ve dedektifler bağlamında cinayetler vb...
Tabii sık sık Erol Üyepazarcı, Ahmet Ümit gibi polisiye yazarlar sık sık bu programın konuğu oluyor.

1315553450_CNAYETMASASI.JPG.58a6fb6a04393fd3962704228b5cf920.JPGTürkiye'nin Haber Radyosu

NTVRadyo, NTV’den 4 yıl sonra, 2000 yılında yayın hayatına başladı ve kısa sürede önemli bir boşluğu doldurdu.

Her saat başında Türkiye ve dünyada olan biteni haber veren; “son dakika” gelişen tüm olayları anında canlı yayında duyuran NTVRadyo günlük ve haftalık olayların mercek altına alındığı haber programların yanı sıra engellilere yönelik, çevre duyarlılığını yaymayı amaçlayan ve dil programlarıyla da sosyal sorumluluk açısından önemli bir işleve sahip.

Caz, rock, pop, klasik, çok sesli müzik programları; radyo tiyatrosu, sinema, edebiyat, polisiye roman, eğitim, sağlık, çevre, yemek, gezi gibi hayatın her alanından radyo programlarıyla dikkat çeken NTVRadyo bugün Halit Kıvanç, Sevin Okyay, Şebnem Savaşçı, Yavuz Aydar, Hülya Tunçağ gibi usta radyocular ile genç radyocuların buluştuğu önemli bir platform olarak öne çıkıyor.

Karasal yayın dışında, internet kanalıyla dünyanın dört bir yanından yolda yürürken, arabada, metroda, işte, tatilde her yerde dinlenen NTVRadyo ayrıca tüm programlarını podcast olarak arşivliyor ve podcast yayınında da öncü.

 

CİNAYET MASASI.JPG

×

Important Information

By using this website, you accept the use of cookies in accordance with our Privacy Policy.