Jump to content
Strelecký podcast

Strelecký podcast

Strelecký portál o športovej a hobby streľbe, ale aj len tak o živote a o všetkom čo s tým súvisí.

Strelecký podcast je projekt s ambíciou presahu naprieč celou streleckou komunitou na Slovensku. Športoví strelci, hobby strelci, pasívni legálni držitelia zbraní, výrobcovia, vývojári, nadšenci. To všetko je cieľová skupina tohto ambiciózneho projektu.

Lukáš "Luki" Turiak so svojimi hosťami predstaví streleckú komunitu na Slovensku a ukáže, že streľba, či už ako šport alebo ako hobby, je vhodná aktivita naozaj pre každého.

Strelecký podcast je autorským projektom Slovenského zväzu vojakov v zálohe a športovo-branných aktivít – najväčšej športovo-brannej záujmovej organizácie na Slovensku, pripravovaným v spolupráci so Slovenským streleckým zväzom a združením Legis Telum.

Viac informácií o projekte a o komunite nájdete na oficiálnej stránke zväzu – www.zalozaci.sk.

Názory hostí podcastu sa nemusia zhodovať s názormi a oficiálnymi postojmi Slovenského zväzu vojakov v zálohe a športovo-branných aktivít a partnerských organizácií, ktoré sa na príprave tohto podcastu spolupodieľajú. Zodpovednosť za prezentované názory nesie výlučne hosť podcastu.

 

No result for your search
🤷‍♂️
Je Alec Baldwin vinný zo zabitia?
Koncom uplynulého roka došlo v USA k tragickej udalosti, ktorá zaplnila titulné stránky denníkov a informačných portálov po celom svete.
/ 1 hr 9 min
Novela Zákona o zbraniach a strelive – otázky a odpovede
Tretia časť podcastu k novele Zákona č. 190/2003 Z. z. o zbraniach a strelive venovaná najčastejším otázkam vyplývajúcim z tejto legislatívnej úpravy.
/ 54 min
Novela Zákona o zbraniach a strelive – časť 2.
Pokračovanie podcastu podrobne analyzujúceho zmeny, ktoré boli vynútené zo strany EÚ s povinnou implementáciou do našej národnej legislatívy.
/ 47 min
Novela Zákona o zbraniach a strelive – časť 1.
Proces, ktorý bol spustený za hranicami Slovenska, dospel do svojho finále. Je dôsledkom prijatia smernice EÚ a jej povinnosti implementácie do našej legislatívy.
/ 58 min
1
Pripomienka dejín odsúdená na zánik?
Súčasná platná slovenská legislatíva vytvára výborné podmienky pre činnosť klubov vojenskej histórie. Bude to však tak platiť aj naďalej po implementácii smernice EU?
/ 32 min
Obranná streľba ako medzinárodná športová disciplína
Nácvik obrannej streľby má praktický charakter a môže byť pre držiteľa zbrane veľmi prospešný. Ale môže mať aj charakter športovej disciplíny.
/ 48 min
Dynamický strelecký šport, ktorý ovládol svet
Dynamická streľba zaznamenáva v ostatných rokoch výrazný nárast popularity. Tento atraktívny akčný šport prináša úspechy aj slovenským športovým strelcom.
/ 43 min
Obrana so zbraňou a jej dopady
Slovenský právny systém má pevne zakotvené právo použiť zbraň na svoju ochranu, či ochranu svojich blízkych, alebo majetku. Ako to však funguje v praxi?
/ 45 min
3
Moja prvá zbraň alias Ako si vybrať a neoľutovať
Snáď každý začínajúci strelec a čerstvý držiteľ zbrojného preukazu rieši klasickú dilemu optimálneho výberu svojej prvej zbrane.
/ 41 min
Slovenskí konštruktéri a zbrojári: Jaroslav Kuracina
Jaroslav Kuracina je výraznou osobnosťou, ktorá okrem svojich nesporných konštruktérskych kvalít, často vzbudzuje rozruch v slovenských médiách.
/ 47 min
Deti a zbrane
Zbrane v rukách detí sú kontroverzná téma, ktorá v mnohých vzbudzuje niekedy až hrôzu. My vám však ukážeme, že všetko môže byť a dokonca priam by malo byť inak.
/ 1 hr 12 min
Keď súperky sú najlepšie kamošky
Jana Špotáková je síce konkurentkou Zuzky Rehák Štefečekovej, ale súčasne aj jej najlepšou kamarátkou. Na strelnici súperia, no súčasne sa navzájom veľmi podporujú.
/ 48 min
Koho ťaží olovo a prečo
Prečo sa olovo v strelive a v rybárstve stalo predmetom novej krížovej výpravy Európskej komisie sme sa porozprávali s Ing. Ľudovítom Miklánkom
/ 35 min
Milan Kňažko: "Môj dom - môj hrad!"
Obľúbený herec a bývalý politik sa začiatkom roku 2017 stal obeťou vlamača. Postavil sa mu však so zbraňou v ruke.
/ 51 min
Na čo je "zbroják" a ako ho získať
Ing. Ľudovít Miklánek vás prevedie celým procesom nadobudnutia zbrojného preukazu a pridá množstvo ďalších zaujímavých informácií pre každého strelca aj nestrelca.
/ 58 min
Streľba z historických zbraní – vášeň ovenčená medailami
O streľbe z historických zbraní a histórii športovej streľby s pánom primárom MUDr. Ladislavom Košťálom
/ 29 min
Streľba nie je žiadna kovbojka
Chcete začať strieľať? Začnite týmto podcastom! Všeobecne o streľbe a strelectve s prezidentom SAWS MUDr. Michalom Venglarčíkom, PhD.
/ 59 min
Zuzana Rehák Štefečeková
Ako lepšie začať takýto projekt ako s prémiovým hosťom?
/ 44 min
×

Important Information

By using this website, you accept the use of cookies in accordance with our Privacy Policy.